coins

Aktualnie ciężko znaleźć kobietę, która nie dbałaby o swój wygląd. Kosmetyczki każdej z nich są wypełnione odpowiednimi produktami, które mają poprawić nasz wygląd, a przy tym samopoczucie. Niestety, często ceny kosmetyków są bardzo wysokie, a nie każda z nas może pozwolić sobie na produkty z wyższej półki. Jak zatem tanim kosztem czuć się piękną?

Tańsze odpowiedniki

Z kosmetykami jest czasami jak z lekami. Mamy dostępny odpowiednik o dokładnie takim samym składzie, jednak z o wiele niższą ceną. Przy takim zakupie nic nie tracimy, a zyskujemy zdrowie i pieniądze. Dlatego nie musimy kupować najdroższych kosmetyków, aby wyglądać jak milion dolarów. W dobie popularności youtube’a można znaleźć mnóstwo filmików i toutoriali na temat tanich kosmetyków. Bardzo ułatwia to podjęcie decyzji o tym, jaki podkład będzie dla nas najodpowiedniejszy i najtańszy, jaka maskara da nam efekt kociego oka bez szarpania pazurem za wnętrze naszego portfela i jakiej marki szminka podkreśli nasze usta, bez podkreślania linii debetowej na naszym koncie bankowym.

Ciekawe triki

Poza oszczędnością na kosmetyki można też wykorzystać kilka trików, które pomogą nam zaoszczędzić i zadbać o nasze finanse. Warto jest pamiętać, że kosmetyki nie są jednofunkcyjne. Jeden produkt można wykorzystać w różnych formach. Przykładowo, różową, bądź czerwoną szminkę możemy użyć zamiast różu na policzkach. Błyszczyk może być alternatywą dla rozświetlacza. Cień do malowania brwi świetnie sprawdzi się jako bronzer podkreślający załamanie pod kością policzkową i dobrze będzie wyglądał jako cień na powiece powiększający optycznie oko. Puder do twarzy będzie stanowił dobrą bazę pod cienie do powiek. Z kolei jeśli szykuje nam się długie, wieczorne wyjście i zależy nam na trwałości naszego makijażu, zamiast profesjonalnego fixera możemy zastosować lakier do włosów. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością używania tej metody. Ostatni pomysł odnosi się do super kryjącego podkładu. Każda wielbicielka makijażu zmagająca się z ostrym trądzikiem marzy o podkładzie produkowanym przed Kat von D. Nie trzeba jednak wydawać fortuny na ten kosmetyk. Wystarczy nasz podkład użytku codziennego wymieszać z proszkowym pudrem. Da nam to konsystencję bardzo gęstego podkładu, jednak tak kryjącego, że nie będziemy w stanie go zmyć zwykłym tonikiem to zmywania makijażu.

Sprawdź też: Kurs złotówki – Comparic

Domowe metody

Oprócz tańszych kosmetyków, wiele pomocy dla naszej urody mamy w kuchni. Brzmi absurdalnie? A jednak. Mieszanka miodu i kurkumy pomoże w walce z niedoskonałościami naszej cery. Mód świetnie poradzi sobie nawet z poważnymi problemami ze skórą ust. Zielony ogórek położony na powieki zastąpi nam krem pod oczy. Brzmi banalnie, prawda?
Wnioskując z treści tego artykułu, bycie piękną nie musi dużo kosztować. Pamiętajmy, jakie informacje są dla nas udostępnianie i jakie aktualnie mamy możliwości. A niewątpliwie są one większe, niż za czasów młodości naszych rodziców. Zawsze warto być oszczędnym i mamy ogromne szczęście, że mamy ku temu tak wiele sposobności.

Tekst przy współpracy z portalem Comparic.